Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

1- sessizmuzayede.com RC Art Gallery iştirakidir.

2- sessizmuzayede.com, RC Art Gallery tarafından işletilen, ortak girişim olarak işlettiği sanat galerilerinde fiziki olarak teşhirini yaptığı sanat eserlerinin online müzayede ile satış sitesidir. Teklifler galerimize gelerek bizzat ve sessizmuzayade.com sitesinden takip ederek eser sayfasında belirtilen telefon, whatsapp numarasına ve e posta ile yapılır. Tekliflere ve nominal değere KDV dahil değildir.

3-Şirketimizce satışa sunulan eserler müzayededen önce belirtilen adreste teşhir edilmektedir. Alıcının, müzayede öncesi sanat eserlerini HALİYLE incelediği ve kontrol ettiği/ettirdiği kabul edilir. İletişim telefon numaralarımızdan ilave bilgiler alınabilir. Müzayedede bulunan eserler HALİYLE satışa sunulur. Eserlerin yanına HALİYLE yazmak zorunluluğu yoktur.

4- Müzayedede satışa sunulan eserlerin; Restorasyon, tamir veya bazı bölümlerinin yenilenmesinden dolayı şirketimiz sorumlu değildir. Ancak bir resmin rantuvale olması veya bir heykelin kırılarak tamir edilmesi durumunda şirketimiz, bunu belirtecektir. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece bilgilendirme amaçlıdır. . Fotoğraflar sanat eserinin, çerçevesinin, kaidesinin hakiki rengini, tonunu ve durumunu göstermeyebilir. Alıcı teklif vermeden evvel sanat eserlerini belirtilen adreste eserin, çerçevesinini, kaidesini v.b.  niteliklerini ve kondüsyonunu incelemesini tavsiye ediyoruz.

5- RC Art Gallery, sessizmuzayede.com online müzayede sitesinde müzayedeye sunduğu Türk ve Yabancı sanatçılara ait eserlerin orijinalliğini garanti eder. Eserin tesliminden sonra itiraz kabul edilmez.

6- sessizmuzayede.com online müzayede sitesinde yer alan tüm eserlerin Nominal Değerleri ve Başlangıç Fiyatları, artırıma sunulan sanat eserinin sayfasında belirtilmektedir. Müzayede sürerken esere nominal değeri verilirse eser hemen teslim edilir.

7- Satılan eserin teslim yeri ilgili müzayede de sanat eseri sayfasında belirtilen adrestir. Alıcının isteği ve sorumluluğu altında nakliye ve sigorta masrafları alıcı tarafından ödenmesi suretiyle, yurt içinde Yurtiçi Kargo ile gönderilir.

8- Satılan tüm eserlere fatura verilir. Adres değişikliği firmamıza bildirilmediği takdirde sitemizdeki üyelik formunda belirtilen adreslere yapılan tebligatlar ve işlemler geçerlidir.

9 - Yapılan teklifler geri çekilemez. Sanat eserinin sayfasında belirtilen ve sanat eseri için farklı olabilen rakam üzerinden artırımlar yapılır. Teklif verilmeyen eserlerin müzayade’nin bitiş saatinden 24 saat öncesine kadar geri çekilmesi RC Art Gallery’nin tasarrufundadır.

10 - Sanat Eserinin mülkiyeti, alıcı hesabının tamamını ödedikten sonra alıcının üzerine geçecektir. Ödemenin tamamı yapılmadan sanat eseri teslim edilemez, kargo ile yollanamaz.

11 - Sanat Eserinin ödemesi eserin bulunduğu galeride nakit ve kredi kartı ile yapılabileceği gibi  Rc Art Gallery banka hesaplarına havele/Eft ile de yapılabilir. 7 gün içerisinde yapılmayan ödemeler de sanat eseri için en iyi teklif veren 2. Müşterimize bilgi verilir ve verdiği tekliften sanat eserini alabilir. 

12 - Firmamız müzayedeye dilediği kişileri kabul etmemek veya satış yapmamak, müzayedeye koyduğu sanat eserini geri çekmek yetkisine sahiptir.

13 - Müzayede katılım şartlarından doğan uyuşmazlıklarda Ankara mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.

14 - Müzayedeye katılarak 8.000 TL ve daha yüksek bir bedelle eser satın alan gerçek ve tüzel kişilere 4208 sayılı kanun gereğince kimlik tespiti yapılacaktır.

15 - Müzayedelerimizin başlangıç gün ve saati ile bitiş gün ve saati web sayfamızda ilan edildiği gibidir. SERVER'dan doğacak zaman farklılığından firmamız sorumlu değildir. Eğer, süre bitiminden önce, bir resme birden fazla teklif veren müşteriler var ise durum, teklif sahiplerine bildirilir ve eser için canlı müzayedeye dönülür.

16 - Müzayede kapsamında satışa sunulan eserlerin hak sahibinin rızası dışında elden çıkmış olması durumunda hukuki sorumluluk eserin satışa arzını talep eden kişiye aittir.

17 - İnternet sitemizde yayınlanan her türlü yazı ve fotoğraf RC Art Gallery'nin yazılı izni olmadan yayınlanamaz ve her hangi bir şekilde kullanılamaz.

18 - Rc Art Gallery, sessizmuzayede.com sitesinde gerçekleştireceği müzayedelerde alıcılardan komisyon almamaktadır.

19 - sessizmuzayede.com sitesinde verilen tekliflere ve tarafımızdan belirtilen eserin başlangıç fiyatı ve nominal değerine  % 18  KDV dahil değildir

Yukarı git
Teklifiniz bulunmamaktadır.